Registrace domény

Nyní jste: Úvodní strana » Služby » Registrace domény

Registrace domény zdarmaPokud potřebujete pro Váš projekt registrovat doménu, tak jste na správném místě! Vybrat si můžete z několika základních domén. Pokud zde požadovanou doménu nenajdete, neváhejte nás kontaktovat, určitě ji pro Vás zajistíme.

Registrujeme tyto domény

  • Českou doménu .CZ
  • Evropskou doménu .EU
  • Nadnárodní domény .COM .NET .ORG .BIZ .INFO
  • další domény - na objednávku

Co je to doména?

Doména (neboli doménové jméno) je unikátní název, který na internetu zastupuje konkrétní IP adresu serveru na kterém jsou umístěny webové stránky. Název domény se pamatuje lépe než samotná IP adresa (např. internetová adresa: www.wikipedia.org je v překladu 208.80.152.2) a to je důvod proč vznikla doménová jména.

Kolik stojí registrace domény na 1 rok?

Doména Registrace domény Prodloužení domény
bez DPH s DPH bez DPH s DPH
Česká doména: .CZ 149,- 180,- 180,- 218,- objednat
Nadnárodní domény: .COM .NET .ORG .BIZ .INFO 290,- 351,- 310,- 375,- objednat
Evropská doména: .EU 149,- 180,- 160,- 194,- objednat

Bližší informace o cenách a službách zjistíte z našeho ceníku.

Jak správně vybrat doménu?

Doména by měla být výstižná a dobře zapamatovatelná, tak aby se snadno dala sdělit třeba po telefonu. Zároveň by doména měla reprezentovat Vás, Vaše služby či název firmy.

Výběr typu domény (koncovky) je také důležitý. Doporučujeme Vám zvolit českou doménu .CZ nebo evropskou doménu .EU, pokud hodláte podnikat v tuzemsku a orientujete se na český či evropský trh. Pokud se orientujete na zahraniční (mimoevropskou) klientelu, je pro Vás výhodnější jedna z nadnárodních domén .COM, .NET, .ORG, .BIZ, .INFO. nebo kombinace více domén. Mezinárodní koncovku rovněž využijte v případě, kdy je česká doména už obsazená, a naopak. Doménové jméno může obsahovat pouze znaky anglické abecedy, číslice a pomlčky.

Co je prémiová doména?

Centrální registr pro příslušné domény může označit konkrétní doménové jméno za tzv. prémiové. V tom případě je cena za registraci i prodloužení tohoto konkrétního jména stanovena individuálně a může být mnohonásobně vyšší. Obecně se to děje u doménových jmen, která by měla na trhu velkou cenu při prodeji. Například doménová jmen s krátkým názvem. S prémiovými doménami se můžete setkat například u koncovek .ORG nebo .CLUB. eHosting.cz ani náši registrátoři dopředu neznáme, která jména budou takto označena a jaká bude jejich cena. Při registraci takto zvoleného jména vždy postupujeme individuálně po dohodě s klientem.

Objednat doménu


Zákaznická podpora

PO—PÁ 9-18 hod.

E-mail:
Tel.: +420 775 556 651

Než zavoláte, podívejte se prosím, jestli na Váš dotaz nenaleznete odpověď v naší nápovědě.

Registrace domény

©2024 Software Praha s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
webhosting | registrace domény | akce | mapa stránek

VISA VISA electron Mastercard Mastercard Maestro

Pokud není uvedeno jinak, ceny jsou v Kč bez DPH 21%.